Nyheder

DMU trænings stævne 6.- 7. og 8. april 2006 Uhre

Herning Motocross og SD Motocross vil gerne byde dig velkommen til påske trænings lejren i Uhre 2006. Vi håber du vil få godt udbytte af dit ophold i 2007.

HeMS står for det praktiske omkring opholdet og SD Motocross for trænings programmet.

Træner:
Søren Ebbesen (trænings leder) mobil. 20264324
Lars Kjær( Klubtræner i HeMs)
Kenneth Damsholt
Thomas Højlund
Flemming Vad
Morten M. Justesen
Peter Skovbjerg

Stævneleder:
Jørgen Skovbo Jørgensen( Formand HeMs)

Ved tilmelding vil der blive opkrævet 125 kr. til strøm, bad, vaskeplads.


Program
1. dagen:
Tilmelding • 07.30 til 09.00
Instruktion 09.00 til 09.10

Hold 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Maxi
Hold 8, 9, 10 Mini 85cc
Hold 11 Mini 65cc

Afgang til Aulum for hold 1, 2, 3, 4 og 8
Forventede klar tidspunkt i Aulum kl. 10.00.

Uhre hold 5, 6, 7, 9 og 10 Aulum hold 1, 2, 3, 4, 8 og 11
Fri træning 10.00 -10.20 hold 9 og 10 Fri træning 10.00 -10.20 hold 8 og 11
Fri træning 10.20 -10.40 hold 7 og 8 Fri træning 10.20 -10.40 hold 1 og 2
Fri træning 10.40 -11.00 hold 6 Fri træning 10.40 -11.00 hold 3 og 4
Sekt. træning 11.00 -11.40 hold 9 og 10 Sekt. træning 11.00 -11.40 hold 8 og 11
Sekt. træning 11.50 -12.30 hold 6, 7 og 8 Sekt. træning 11.50 -12.30 hold 1, 2, 3 og 4
Pause 12.30-13.15 alle hold Pause 12.30-13.15 alle hold
Sekt. træning 13.15 -13.55 hold 9 og 10 Sekt. træning 13.15 -13.55 hold 8 og 11
Sekt. træning 14.05 -14.45 hold 6, 7 og 8 Sekt. træning 14.05 -14.45 hold 1, 2, 3 og 4
Sekt. træning 14.55 -15.35 hold 9 og 10 Sekt. træning 14.55 -15.35 hold 8 og 11
Sekt. træning 15.45 -16.25 hold 6, 7 og 8 Sekt. træning 15.45 -16.25 hold 1, 2, 3 og 4
Heat 16.35 -16.55 hold 9 og 10 Heat 16.35-16.55 hold 8 og 11
Heat 17.00 -17.20 hold 6, 7 og 8 Heat 17.00 -17.20 hold 1, 2, 3 og 4
(Sekt. Træning kl. 11 til 11.40 hold 8 og 11 køres på 80 cc banen)







2. Dagen


Uhre for Alle, Opvarmning, løbe træning 08.15-9.00

Afgang til Aulum for hold 5, 6, 7, 9 og 10
Forventede klar tidspunkt i Aulum kl. 10.00.

Aulum 5, 6, 7, 9 og 10 Uhre hold 1, 2, 3, 4, 8 og 11

Fri træning 10.00 -10.20 hold 9 og 10 Fri træning 10.00 -10.20 hold 8 og 11
Fri træning 10.20 -10.40 hold 5, 6 og 7 Fri træning 10.20 -10.40 hold 1 og 2
Pause Fri træning 10.40 -11.00 hold 3 og 4
Sekt. træning 11.00 -11.40 hold 9 og 10 Sekt. træning 11.00 -11.40 hold 8 og 11
Sekt. træning 11.50 -12.30 hold 5, 6 og 7 Sekt. træning 11.50 -12.30 hold 1, 2, 3 og 4
Pause 12.30-13.15 alle hold Pause 12.30-13.15 alle hold
Sekt. træning 13.15 -13.55 hold 9 og 10 Sekt. træning 13.15 -13.55 hold 8 og 11
Sekt. træning 14.05 -14.45 hold 5, 6 og 7 Sekt. træning 14.05 -14.45 hold 1, 2, 3 og 4
Sekt. træning 14.55 -15.35 hold 9 og 10 Sekt. træning 14.55 -15.35 hold 8 og 11
Sekt. træning 15.45 -16.25 hold 5, 6 og 7 Sekt. træning 15.45 -16.25 hold 1, 4 og 6
Heat 16.35 -16.55 hold 9 og 10 Heat 16.35-16.55 hold 8 og 11
Heat 17.00 -17.20 hold 5, 6 og 7 Heat 17.00 -17.20 hold 1, 2, 3 og 4
( sekt. Træning kl. 11.00 til 11.40 hold 8 og 11
køres på 80 cc banen)

3. Dagen

Opvarmning, løbe træning 08.15-9.00

Alle træner i Uhre på jævnet bane.

Fri træning 09.30 -09.45 hold 11
Fri træning 9.45 -10.00 hold 8, 9 og 10
Fri træning 10.00 -10.15 hold 5, 6 og 7
Fri træning 10.15 -10.30 hold 1, 2, 3 og 4
Sekt. træning 10.30 -10.15 hold 11, 10, 9, 8, 7
Sekt. træning 11.15 -12.00 hold 1, 2, 3, 4, 5, 6
Pause 12.00-12.30 alle hold
Fri træning 12.30-12.45 hold 11
Fri træning 12.45-13.00 hold 8, 9 og 10
Fri træning 13.00-13.15 hold 5, 6 og 7
Fri træning 13.15-13.30 hold 1, 2, 3 og 4
Heat 13.30 -13.50 hold 11
Heat 13.50 -14.10 hold 8, 9 og 10
Heat 14.10 -14.30 hold 5, 6 og 7
Heat 14.30 -14.50 hold 3, 4
Heat 14.50 -15.10 hold 1, 2

Evaluering 15.20 15.30 alle hold, træner og stævneleder.

Den. 03-04-07 af Admin

Tilbage